دانشنامه آر اِف آیدی

فنآوری تشخیص هویت رادیویی ( RFID ) اولین بار در سال ۱۹۶۰ استفاده شد لیکن افزایش عمده استفاده از آن با پیشرفت های فنآوری سرعت گرفته و در حال گسترش است.
سیستم اصلی این فنآوری از یک ترانزیستور که تگ نامیده میشود و دارای یک ریز تراشه متصل به آنتن میباشد تشکیل شده است.
تگ ها بر روی هر چیزی  نظیر پالت محصول در انبار چسبانده شده و دستگاه دیگری به نام قرائت گر با آن تبادل اطلاعات میکند.
قرائت گر ها بسته به نوع استفاده میتوانند اطلاعات RFID و یا شکل ساده از یک "داده" نظیر کُد شناسایی را بخوانند.
فنآوری RFID مشابه فنآوری بارکَد است با این تفاووت که خواندن اطلاعات بارکُد منوط به استقرار آن در دید مستقیم اسکنر است اما در فنآوری تشخیص هویت رادیویی تگ ها از طریق امواج رادیویی خوانده میشود و نیازی به دید مستقیم قرائت گر نیست.
قرائت گر RFID میتواند هزاران تگ رادیویی را در یک ثانیه بخواند و سیگنال های رادیویی میتوانند از میان مواد غیر فلزی، محیط بارانی، مه آلود، برفی  و ... عبور کند.
تگ های رادیویی به دو دسته کلی الف: فقط خواندنی ب: خواندنی و نوشتنی تقسیم میشوند که خود به سه گروه فعال، نیمه فعال و غیر فعال تقسیم میشوند.
به طور کلی سیستم های شناسایی رادیویی با استفاده از فرکانس های رادیویی قادر به تبادل اطلاعات از طریق برقراری ارتباط میان یک تگ متصل به کالا، شی یا ... و یک قرائت گر میباشند از این رو و با توجه به اینکه این سیستم ها بر مبنی تغییرات امواج مغناطیسی و یا فرکانس های رادیویی کار میکنند جهت تقویت سیگنال های موجود در محیط، گاها از آنتن های تقویت کننده سیگنال استفاده می شود.

یکی از مهمترین کاربرد های این فنآوری در مدیریت خطوط تولید و انبار ها می باشد همچنین از این فنآوری در حوزه های دیگری همچون دریافت عوارض جاده ایی، مونیتورینگ کتابخانه ها، ردیابی کالا، کنترل تردد خودرو و یا پرسنل، کنترل موجودی انبار ها، پیاده سازی سیستم های امنیتی و ضد سرقت استفاده میگردد.
فنآوری تشخیص هویت رادیویی در کارت های حضور و غیاب، بلیط های هواپیما، قطار و مترو نیز مورد استفاده قرار گرفته است و در بسیاری از فروشگاه ها به عنوان راهکاری مطمئن سیستم امنیت و ضد سرقت فروشگاه را پشتیبانی میکند.
مزیت نسبی فنآوری RFID نسبت به فنآوری بارکُد من جمله عدم نیاز به دید مستقیم به هنگام خواندن یا نوشتن تگ ها، خواندن همزمان چندین تگ با هم در کوتاه ترین زمان ممکن و ... موجب گردیده است که این فنآوری گسترش چشمگیرتری یابد و علارغم بالا بودن هزینه های نصب و راه اندازی سیستم های مبتنی بر آن، مراکز سازمانی، صنعتی و تجاری علاقه بیشتری به استفاده از آن نشان دهند.

   واحد وب

واحد فناوری آر اِف آیدی شرکت پارس کد به مدیریت آقای مهندس مرتضی راد از سال های اولیه تاسیس شرکت دایر گردیده و طی فرآیند های تعریف شده در این واحد درخواست های متنوع ارجاع شده مشتریان به شرکت در بخش ارائه خدمات گسترده وب به انجام رسیده است.

در ادامه به منظور شفاف سازی هر چه بیشتر فرآیند ارائه خدمات فناوری وب به مشتریان مراحل انجام پروژه به شرح زیر می باشد.

1.برگزاری جلسات مشاوره و نیازسنجی حسب درخواست مشتری
2.بازدید کارشناس تحلیل سیستم
3.تدوین پروپزال بر مبنای تحلیل صورت گرفته
4.ارائه پروپزال تخصصی متناسب با نیازسنجی و تحلیل صورت گرفته
5.عقد قرارداد
6.اجرای فاز به فاز پروژه ضمن تشکیل تیم های تخصصی شامل طراحی و برنامه نویسی ...

   معرفی پروژه های وب

با توجه به گستردگی خدمات فناوری وب شرکت پارس کد این شرکت با برخورداری از متخصصان زبده خود، حسب نیاز های واحد های سازمانی و اداری، تولیدی و صنعتی، تجاری و فروشگاهی قابلیت طراحی و پیاده سازی انواع سایت های حرفه ای از قبیل ذیل داشته و دارد

  • وبسایتهای شخصی File.mp4
  • وبسایتهای نویسنده ها و ناشرها File.mp4
  • وبسایتهای دایرکتوری File.mp4
  • وبسایتهای ارائه دهنده اطلاعات File.mp4
  • وبسایتهای اشتراک گذاری عکس File.mp4
  • بروشورها و کاتالوگهای آنلاین تجاری File.mp4
  • وبسایتهای شبکه های اجتماعی File.mp4
  • وبسایتهای تجاری File.mp4

معرفی ابزار ها و  سخت افزار های آر اِف آیدی

سیستم های شناسایی خودکار IDS مبتنی بر آر اِف آیدی
شناسایی خودکار، عبارت است از فرایند جمع آوری، پردازش و انتقال اطلاعات به صورت مکانیزه به طوریکه این اطلاعات بتواند تصمیمات از قبل اتخاذ شده مدیریت عالی را در کوتاه ترین زمان ممکن و در غیاب او به اجرا گذارد . اطلاع از فرایند گردش کار ها در خطوط تولید، اطلاع از میزان تولید کارخانه، اطلاع از ذخایر کالا در انبار، اطلاع از میزان ثبت سفارشات کارخانه، اطلاع از حضور و یا عدم حضور کارکنان در خطوط تولید ، اطلاع از میزان دارایی ها یا اموال کارخانه و ... در قالب روش های سنتی و گزارشات کاغذی، مشکلات عدیده ای چون کُندی جمع آوری و پردازش اطلاعات مورد نیاز مدیریت کارخانه و نیز کُندی تصمیم گیری و برنامه ریزی امور کارخانه و نهایتا کُندی پیاده سازی تصمیمات و برنامه ریز های صورت گرفته در قالب روال های تولیدی کارخانه را، برای مدیران به همراه خواهد داشت.

سیستم های شناسایی خودکار از بخش ها یا زیر سیستم های مختلفی تشکیل شده است که هر یک با بهره گیری از فنآوری خاص، مثل فنآوری بارکُد، تگ رادیویی و یا کارت، راهکاری بهینه در اختیار مدیریت کارخانه قرار می دهد . مهمترین این زیر سیستم ها عبارتند از سیستم کنترل تولید مکانیزه که از طریق اختصاص بارکُدی ویژه برای هر یک از مواد، افراد و نیز دستگاه های درگیر در فرایند تولید در کارخانه عمل می کند، سیستم ردیابی محصول مکانیزه که از طریق تعریف بارکُد شناسنامه کالا و الصاق آن بر روی محصول نهایی، عمل می کند، سیستم انبارگردانی مکانیزه که از طریق قرائت بارکُد کالای ذخیره شده در انبار و ارجاع اطلاعات مربوطه به مدیریت، عمل می کند، سیستم اموال گردانی مکانیزه که از طریق قرائت بارکُد اموال و دارایی ها با هدف ردیابی آنها در کوتاه ترین زمان عمل می کند، سیستم پخش مکانیزه که از طریق ثبت سفارش در محل مشتری، صدور فاکتور و ارجاع آن به کارخانه در کوتاه ترین زمان با اختصاص بارکُدی ویژه برای هر مشتری و کالا، عمل می کند، سیستم کنترل تردد مکانیزه که از طریق ثبت و ضبط اطلاعات مرتبط با ورود و خروج پرسنل و یا خودرو از طریق الصاق یک تگ رادیویی بر روی کارت شناسایی ایشان عمل می کند.
همزمان با رشد و توسعه فنآوری ها در بخش نرم افزار های کاربردی و نیز فنآوری های کاربردی شده در بخش اطلاعات از قبیل فنآوری بارکُد، فنآوری کارت، فنآوری تگ های رادیویی و ... راهکار های جدیدی نیز در خصوص مکانیزه نمودن فرایند های گوناگون مراکز تولیدی و صنعتی، با هدف سرعت و دقت بخشیدن به این فرایند ها، در قالب سیستم های شناسایی خودکار ( Identification Systems )، از سوی شرکت های نرم افزاری مختلف ارائه گردیده است . به کار گیری سیستم های شناسایی خودکار مبتتی بر بارکُد، تگ رادیویی یا کارت، موجب افزایش چشمگیر سرعت و دقت انجام فرایند های مرتبط با جمع آوری و پردازش اطلاعات در بخش های مختلف کارخانه گردیده است . همچنین سهولت تصمیم گیری و برنامه ریزی امور کارخانه و نیز سهولت پیاده سازی روال های تولیدی کارخانه از دیگر آثار مثبت به کار گیری سیستم های شناسایی خودکار در مراکز تولیدی و صنعتی می باشد.

در یک سیستم ‌عامل، hosts فایلی است که اسم میزبان‌ ها را به آدرس‌ های IP می‌ نگارد. فایل میزبان یک فایل متنی ساده است.
فایل میزبان یکی از انواع امکانات سیستم ‌ها است که در آدرس دهی گره‌ های شبکه در شبکه‌ های کامپیوتری کمک می‌کند. بخشی که در اسلوب پروتکل اینترنت (IP) سیستم ‌های عامل مشترک است و وظیفه ترجمه اسامی کاربرپسند گره ‌ها (مثل www.host.com) را به آدرس ‌های پروتکلی عددی (مثل xx.xx.xx.xx که هر x یک عدد مبنای ۱۶ به نام نشانی IP است) انجام می‌دهد.