دانشنامه اتوماسیون بانکـــــی

پیدایش روش ها و ابزارهای نوین بانکی در جهان از یک سو و افزایش کاغذبازی و مشکلات و کندی تراکنش های مالی در بانکها از سوی دیگر، نیاز به پیاده سازی روش های نوین بانکداری را آشکار ساخته به طوریکه تحول و پيشرفت فعاليت‌هاى بانکى و ارتقاى خدمات قابل ارائه در بانک‌ها منوط به بکارگيرى فن‌آورى رايانه‌ها و شبکه ‌هاى وسيع تبادل داده‌ها در چارچوب يک طرح يکپارچه اتوماسيون گردیده.
حرکت به‌سوى بانکدارى الکترونيکى براى بانک‌هاى بدون ايجاد زيربناى آن تصويرى مبهم و نااستوار است و بانکدارى الکترونيکى در يک سيستم يکپارچه نرم‌افزارى و سخت‌افزارى توان حرکت مى‌يابد و جايگاه واقعى خود را پيدا مى‌کند.

   واحد وب

واحد فناوری وب شرکت پارس کد به مدیریت آقای مهندس مرتضی راد از سال های اولیه تاسیس شرکت دایر گردیده و طی فرآیند های تعریف شده در این واحد درخواست های متنوع ارجاع شده مشتریان به شرکت در بخش ارائه خدمات گسترده وب به انجام رسیده است.

در ادامه به منظور شفاف سازی هر چه بیشتر فرآیند ارائه خدمات فناوری وب به مشتریان مراحل انجام پروژه به شرح زیر می باشد.

1.برگزاری جلسات مشاوره و نیازسنجی حسب درخواست مشتری
2.بازدید کارشناس تحلیل سیستم
3.تدوین پروپزال بر مبنای تحلیل صورت گرفته
4.ارائه پروپزال تخصصی متناسب با نیازسنجی و تحلیل صورت گرفته
5.عقد قرارداد
6.اجرای فاز به فاز پروژه ضمن تشکیل تیم های تخصصی شامل طراحی و برنامه نویسی ...

   معرفی پروژه های وب

با توجه به گستردگی خدمات فناوری وب شرکت پارس کد این شرکت با برخورداری از متخصصان زبده خود، حسب نیاز های واحد های سازمانی و اداری، تولیدی و صنعتی، تجاری و فروشگاهی قابلیت طراحی و پیاده سازی انواع سایت های حرفه ای از قبیل ذیل داشته و دارد

  • وبسایتهای شخصی File.mp4
  • وبسایتهای نویسنده ها و ناشرها File.mp4
  • وبسایتهای دایرکتوری File.mp4
  • وبسایتهای ارائه دهنده اطلاعات File.mp4
  • وبسایتهای اشتراک گذاری عکس File.mp4
  • بروشورها و کاتالوگهای آنلاین تجاری File.mp4
  • وبسایتهای شبکه های اجتماعی File.mp4
  • وبسایتهای تجاری File.mp4

معرفی ابزار ها و  سخت افزار های وب

دامنه اینترنتی (Internet domain) نام دامنه در شبکه اینترنت است که وبسایت از طریق آن قابل دسترسی خواهد بود. دامنه اینترنتی با هدف شناسایی یک رشته در شبکه و امکان آدرس‌ دهی به آن، مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر آدرس اینترنتی از دو بخش دامنه و پسوند تشکیل شده ‌است، که برای مثال در آدرس اینترنتی example.ir، دامنه، واژهٔ example و پسوند دامنه نیز ir. می‌باشد. (ir. دامنه جمهوری اسلامی ایران است)

در یک سیستم ‌عامل، hosts فایلی است که اسم میزبان‌ ها را به آدرس‌ های IP می‌ نگارد. فایل میزبان یک فایل متنی ساده است.
فایل میزبان یکی از انواع امکانات سیستم ‌ها است که در آدرس دهی گره‌ های شبکه در شبکه‌ های کامپیوتری کمک می‌کند. بخشی که در اسلوب پروتکل اینترنت (IP) سیستم ‌های عامل مشترک است و وظیفه ترجمه اسامی کاربرپسند گره ‌ها (مثل www.host.com) را به آدرس ‌های پروتکلی عددی (مثل xx.xx.xx.xx که هر x یک عدد مبنای ۱۶ به نام نشانی IP است) انجام می‌دهد.

اتوماسیون بانکـــــی